Plakala nevěsta, že je jí žalostná cesta z domu. Já smutná nevěsta, já bych si posteskla
Na vojnu nepudu, ani nepojedu, dokud mi císařpán NEČITELNÉ, kazal to džicjatko přínresi, do vřucího masla vložici.
Až tady pojedu, já se neohlídnu, já tu potěšení více nemám
Až tudy pojedu, já se neohlídnu, já tu potěšení žádné nemám
Až tudy pojedu, já se neohlídnu